Tüm zamanların en iyi futbol takımları

Herkese merhaba, futbolda önemli başarılar elde etmiş ve kazanılmış çok sayıda kupası olan epeyce kulüp var, ancak başarılarıyla kitlelerden güçlü bir şekilde öne çıkanlar var.

5 Sıra – Juventus

1897’de kurulan İtalyan futbol kulübü. Ülkesinin en iyi kulübü, eşsiz bir başarıya sahip, Old Signora 2011-12 Serie A sezonunda tek bir maç kaybetmedi. Juva’da dünya standartlarında yıldızlar her zaman oynadı ve bu eğilim bugüne kadar devam ediyor, bu da Ronaldo’nun tek bir geçişine mal oluyor. Juventus 34 kez ulusal şampiyon oldu, 13 kupa ve 7 İtalyan süper kupası kazandı. Şampiyonlar Ligi’ni ve UEFA Süper Kupası’nı üç kez kazanan UEFA Süper Kupası’nı iki kez kazandı.

4 Sıra – Liverpool

İngiltere’den kulüp 1892’de kuruldu. Liverpool, 18 kez FA Major League şampiyonu oldu, 7 kez Futbol Federasyonu Kupası’nı ve 8 kez Futbol Ligi Kupası’nı kazandı. 15 kez İngiltere Süper Kupası’nın galibi. Uluslararası arenada kulüp 5 Şampiyonlar Ligi kupası, her biri 3 UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupası’nı aldı. Anfield Stadyumu’nda her zaman unutulmaz bir atmosfer vardır, bu da Merseysiders’ın her maçında söylenen “Asla yalnız olmayacaksın” şarkısına değer.

3 Sıra – Manchester United

1878’de kurulan İngiltere’nin en madalyalı ve popüler kulübü. Manchester United çiçek açtı efsanevi Sir Alex Ferguson’un liderliğinde en büyük popülaritesini kazandı. Red Devils arşivinde 33 FA Major League şampiyonluğu, 12 FA Kupası, 21 FA Süper Kupası, 3 Şampiyonlar Ligi ve 1 Avrupa Ligi bulunmaktadır. Şimdi MU eskisi kadar iyi değil ama bu onu tarihteki en iyi futbol kulüplerinin zirvesinde olmaktan alıkoymuyor.

2 Sıra – Barselona

İspanya’dan, yurt içinde en çok şampiyonluğa sahip kulüp. 1899 yılında kuruldu. Eşsiz bir başarının tek sahibi, aynı sezonda en önemli 6 kupayı kazanmayı başardılar, Laliga’dan Şampiyonlar Ligi’ne kadar her şeyi kazandılar. Barça’nın İspanyol Örneğinde toplam 25 şampiyonluğu, 30 kupası ve 13 İspanya Süper Kupası var. 5 kez Şampiyonlar Ligi onlara boyun eğdi ve 4 UEFA Süper Kupası da onlara boyun eğdi.

1 Sıra – Real Madrid

Real Madrid şu anda en iyi kulüp. Kuruluş yılı 1902’dir. , ülke içindeki şampiyonluklarda FC Barcelona’dan sonra ikinci kulüptür. Ancak asıl avantaj, Şampiyonlar Ligi’nin rekor kıran 13 kupası. Dünyanın en iyi ve en yıldız futbolcuları her zaman kulüpte oynadı ve oynayacak. 13 UCH şampiyonluğunun yanı sıra 2 UEFA Kupası ve 4 UEFA Süper Kupası’nın da sahibidir. 33 kez İspanyol şampiyonu, 19 İspanya Kupası ve 10 Süper Kupa galibi. Galacticos, futbol tarihinin en iyi kulübüdür ve bununla tartışamazsınız.

Değerlendirme
( No ratings yet )
Abdullah Jevdet/ author of the article

Jevdet olarak bilinen yazar, Türkiye'nin en başarılı ve popüler futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray'a derin bir sevgi besleyen tutkulu bir futbol hayranıdır. Sporla ilgili geniş bilgisi ve ayrıntılara olan keskin bakış açısıyla Jevdet, kulüple ilgili içgörüleri, analizleri ve haberleri paylaşarak Galatasaray taraftar sitesine önemli katkılarda bulunanlardan biri haline geldi.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
SüperLig
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: