Büyümek veya ayrılmak: Rashford’un bir seçim yapma zamanı

“MU” öğrencisinin istikrarsızlığından bahsediyoruz.

Bir süredir Marcus Rashford, Manchester United’ın zayıf sonuçların ortasında tek parlak noktasıydı. MU öğrencisi sahada ve saha dışında denedi, sosyal konumunu gösterdi, hükümet üyeleriyle tartıştı ve yoksulları destekledi. Hayırsever çalışmaları için 26 yaşındaki kanat oyuncusu, devlet ödülleri de dahil olmak üzere birçok farklı ödül aldı. Mancunyalılar, özellikle gurur duyacak pek bir şey olmadığında, öğrencileriyle çok gurur duyuyorlardı.

  • Sahada, Marcus her zaman onun dışında olduğu kadar iyi değildi. Rashford 18 yaşından beri ilk takımda. O zamandan beri ve hala United’ın ana yeteneği olarak kabul ediliyor, ancak 26 yaşında oyuncunun varsayımsal bir seviyeye değil, gerçek seviyeye göre değerlendirilmesi gerekiyor. Bir ingiliz, tüm kariyeri boyunca umut verici bir statü giyemez. O 18 yaşından itibaren Marcus’tan bir atılım sezonu bekleniyordu, ardından nihayet beklentileri karşılayacak, yeni bir seviyeye çıkacak ve kendi kulübünü oraya götürecek.
  • Geçen sezon tam olarak böyle oldu. Belki Rashford’dan daha önce bir atılım bekleniyordu, ancak geç olması hiç olmamasından iyidir. Geçen kampanyada Marcus, tüm turnuvalarda 30 gol attı ve 11 asist yaptı. Mu’nun Şampiyonlar Ligi’ne dönmesine ve uzun yıllardır ilk kupasını kazanmasına yardım etti. 2019/20 sezonu da kanat oyuncusu için fena olmadı. Daha sonra tüm turnuvalarda hesabına 22 top ve 12 asist kaydetti. Bundan sonra futbolcunun formu düşmeye başladı. Sadece 2 yıl sonra geri döndü.

  • Geçen sezon Marcus için gerçekten çığır açan bir sezon olarak kabul edilebilir. Takımın önemli hedeflere ulaşmasına yardım etti, en çok gol atan oyuncusu oldu ve gerçek bir lider gibi görünüyordu. Rashford, baş antrenör Eric ten Hag’ın takım toplantısına geç kaldığı için onu bir maç için başlangıç kadrosundan çıkarma kararını tam olarak destekledi. Kanat oyuncusu, yüksek hedeflere ulaşmak isteyen bir takımda disiplinin her şeyden önce gelmesi gerektiğini belirtti. Bu sözlerden sonra Mancunyalılar öğrencilerine daha da saygılarını sundular.
  • Başarılı performansların ortasında Marcus, MU ile yeni bir sözleşme imzaladı. David De Gea’nın ayrılmasından sonra haftada 375 bin lira maaşla kulübün en çok kazanan oyuncusu oldu. Ancak bunu başka bir düşüş izledi. Şimdi Rashford, geçen yılki versiyonunun sadece bir gölgesi gibi görünüyor. Kanat oyuncusu, United için zaten kolay olmayan bir sezonda tamamen başarısız oluyor. Şimdiye kadar, denizaltının 22 maçında sadece 5 golü ve 3 asisti var. Şampiyonlar Ligi’nde Marcus da hiç gol atmadan takımına pek yardım etmedi. Önceki performansın bir izi kalmadı.
  • Bu sezonda Rashford, son kampanyadaki 3,37’ye kıyasla maç başına kaleye ortalama 2,8 vuruş yapıyor. Vuruşlarının doğruluğu% 46,3’ten% 29,55’e düştü. Kanat oyuncusu geçen sezon 30 potansiyel gol anı yarattı, şu anki sezonda şimdiye kadar sadece 15 gol attı. Marcus tüm önemli göstergelere battı, ama sorun sadece bu değil. Kanat oyuncusu daha fazla antrenman yapmak ve kendisi üzerinde daha çok çalışmak yerine skandallara kapılmaya başladı. Ve bu, «MU» nun Cristiano Ronaldo, Mason Greenwood ve Jadon Sancho’dan kurtulmasından sonra, onlarla da hoş olmayan durumlar oldu.
  • ilk başta Rashford, derbide Manchester City’ye karşı kaybettikten sonra kulübe giderek »öne çıktı«. United karşılıksız 3 gol yedi ama bu Marcus’u durdurmadı. Kulüp, oyuncunun sevdikleriyle geçirdiği doğum günü için bu olayı yazdılar. Elbette hakkı var, ancak durum yine de MU taraftarları arasında hoş olmayan bir çökelti bıraktı. 3 ay sonra futbolcu tekrar skandala karıştı. Bu sefer zaten çok daha ciddi. İngiliz, hastalığı gerekçe göstererek Newport County’ye karşı antrenmanı ve maçı kaçırdı. Aynı zamanda, bir gün önce garsona göre meydan okurcasına davrandığı, çok alkol tükettiği ve parayı dağıttığı kulüpteydi.

  • Bundan sonra, Rashford sonunda iyi adam imajını mahvetti. Ama aynı zamanda yine de sadece hafif bir korkuyla kurtuldu. Kulüp futbolcuya para cezası verdi, özür diledi ve başlangıç olarak sahaya çıkmaya devam etti. Mancunyalılar durumu susturmaya çalıştılar, ancak her şey zaten biliniyordu. Bir yandan, «MU» nun öğrencisine bu şekilde tutunması ve hatta bazı durumlarda onu koruması önemlidir. Ama bu her zaman böyle olmayacak. United’ın ortak sahibi olan Ineos’un yöneticileri büyük bir yeniden yapılanma planlıyor. Hiç kimsenin dokunulmazlığı olmayacak – ne antrenörler ne de öğrenciler.
  • INEOS, Alex Ferguson’un günündeki gibi kulübe yüksek standartları geri getirmeyi planlıyor. Ekip de dahil olmak üzere her düzeyde çok sayıda personel çalışması yapılacaktır. Rashford’un son eylemleri, düşük performansla birlikte, geleceğini Old Trafford’a büyük bir şüpheye düşürüyor. Marcus’un bir süredir olgunlaşması gerekiyordu ama bunu yapmayı reddediyor. Geçtiğimiz yıllarda PSG ve Barcelona hizmetleriyle ilgilendi. MU onu satışa çıkarırsa, bu büyüklükteki kulüplerin önümüzdeki yaz Rashford’a hak kazanıp kazanmayacağı büyük bir sorudur. Marcus’un bir yerlerde şansı yok ama aynı zamanda profesyonelliği de belli ki eksik. Bu eksiklik birden fazla kariyeri raydan çıkardı.

 

Değerlendirme
( No ratings yet )
Abdullah Jevdet/ author of the article

Jevdet olarak bilinen yazar, Türkiye'nin en başarılı ve popüler futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray'a derin bir sevgi besleyen tutkulu bir futbol hayranıdır. Sporla ilgili geniş bilgisi ve ayrıntılara olan keskin bakış açısıyla Jevdet, kulüple ilgili içgörüleri, analizleri ve haberleri paylaşarak Galatasaray taraftar sitesine önemli katkılarda bulunanlardan biri haline geldi.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
SüperLig
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: